اپلیکیشن دفترچه راحت ترین راه برای ارتباط با مطب هست (چنانچه نصب ندارید اینجا ضربه بزنید)

ساکنان این روستا همیشه خوابند!

روستای کلـاچی در قزاقستان

در دنیا اتفاق عجیب و غریب زیاد می افتد؛ در میان این حوادث گاهی به روستایی دورافتاده برمی خوریمـ که به خاطر حوادث عجیبش خیلی زود معروف می شود. در گوشه ای از سرزمین قزاقستان روستایی که تا همین چند سال پیش تقریبا بی نامـ و نشان بود امروز به روستایی خاص تبدیل شده است. فکر می کنید چه دلیلی نامـ این روستا را سر زبان ها انداخته است؟ بیماری عجیب و اسرار آمیز اهالی اش! مردمـ این روستا بدون دلیل مشخص و به صورت کاملـا ناگهانی برای مدت ها به خوابی عمیق فرو می روند! در  ادامه منشی724 را همراهی کنید تا درباره روستای کلـاچی در قزاقستان و اختلـال عجیب و غریب مردمانش بیشتر بدانید.

روستای

بیشتر وقت ها وجود یک پدیده طبیعی و یا جاذبه ای جذاب می تواند توجهات را به سمت مکانی جلب کند اما این بار پای یک بیماری وسط است! هیچ کس نمی داند که چه به روز اهالی این روستا آمده است! آن ها انگار هیچ کنترلی بر روی زمان خوابیدن خود ندارند و ناگهان می خوابند آن همـ نه برای دو سه ساعت! برای مدت های طولـانی می خوابند و ساعت ها بعد بیدار می شوند. این بیماری اسرار آمیز و عجیب کافی بود تا نگاه ها را به سمت این روستای گمنامـ جلب کند.

بهار سال 2013 بود که ناگهان سرو کله ی این بیماری عجیب پیدا شد و تا به امروز 150 نفر از 600 اهالی روستا را مبتلـا کرده است. این اختلـال که به بیماری «خواب ناگهانی» معروف است مبتلـایان را گرفتار خواب های طولـانی مدت چند روزه می کند. اگر پای صحبت کسانی که مبتلـا به این بیماری شده اند بنشینید برایتان مراحل این خوابیدن های ناگهانی را توضیح می دهند: اول در کنترل حرکت دچار اختلـال می شوند و خیلی زود سرگیجه آن ها را به بیهوشی وا می دارد. زمان بروز این خواب آلودگی اصلـا خبر نمی کند! و شاید ناگهان در موقعیت بسیار خطرناک ایجاد شود. مثلـا یکی از ساکنان این روستا که در کنار همسرش در حال موتور سواری بود ناگهان خوابید و تا سه روز همـ از خواب بلند نشد.

اختلـال

اما شاید قسمت بدتر این بیماری این باشد که مبتلـایان را دچار از دست دادن حافظه همـ می کند خیلی از کسانی که ناگهان می خوابند اصلـا لحظه ی خوابیدن خود را به یاد نمی آوردند. از آن جایی که کلـاچی روستایی دورافتاده است تا مدت ها هیچ کدامـ از مسئولـان نمی دانستند که در این روستا چه خبر است، کسانی که در خارج این روستا زندگی می کردند همـ اصلـا از وضعیت اهالی خبر نداشتند تا اینکه روزی پای این بیماری به خارج از روستا همـ کشیده شد! تکرار سه باره ی این بیماری در بیرون روستا باعث شد تا کمـ کمـ خبر آن به مرکز کشور برسد. مطمئنا موردی تا این حد عجیب دانشمندان را مشتاق می کند تا هر چه سریع تر این پدیده را بررسی کنند. پزشکان زیادی داوطلبانه به سمت این روستا رفتند تا بلکه بتوانند علت این اختلـال عجیب را کشف کنند. آن ها دست به کار شدند تا دلیل این اختلـال عجیب را بفهمند برای همین انواع و اقسامـ آزمایشات را از اهالی گرفتند اما به هیچ نتیجه ای نرسیدند. این بیماری همه ی محققان و دانشمندان را با علـامت سوالی بزرگ روبرو کرده است.

اختلـال

پرس و جو از اهالی روستا دانشمندان را با اطلـاعات جالبی روبرو کرد:

  • حمله خواب هیچ الگوی مشخصی ندارد.
  • پیر و جوان و زن و مرد همه به طور یکسان به این بیماری مبتلـا می شوند.
  • کسانی که دچار این بیماری می شوند بیشتر در بازه ی سنتی 14 تا 760 سال قرار دارند.
  • هیچ ارتباطی بین محیط زیست با این بیماری وجود ندارد.

از آن جایی که فقط اهالی این روستا گرفتار این بیماری شده اند شاید چیزی که اول از همه درباره علت این بیماری ذهن ها را مشغول می کند وضعیت آب، غذا و یا هوای این روستا باشد اما در حدود 700 آزمایش بر روی آن ها انجامـ شد و هیچ مورد مشکوکی پیدا نشد.

خود روستاییان احتمال می دهند که بیماری شان به دلیل وجود معدن اورانیومـ در نزدیکی روستا باشد اما چیزی که این احتمال را رد می کند وجود روستای دیگری در فاصله ی حتی نزدیک تر به این معدن است که ساکنانش اصلـا همچین بیماری ای ندارند.

خوابیدن

مسئولـان در مورد اینکه تشعشات این معدن امنیت لـازمـ را دارد یا نه تحقیقات زیادی کردند اما به هیچ موردی که به این بیماری ربطی داشته باشد برخورد نکردند. در نهایت وقتی پزشکان از رسیدن به راه حل ناامید شدند به این نتیجه رسیدند که باید اهالی را از این محل به جای دیگری برد. اما تعدادی از ساکنان روستا که سال ها در این سرزمین زندگی کردند دوست ندارند از این روستا بروند، حتی اگر بیماری خواب ناگهانی آن ها را هر لحظه مورد تهدید قرار دهد! آن ها ترجیح می دهند ناگهان بخوابند و سردردهای طولـانی مدت را به جان بخرند اما دچار دلتنگی ترک سرزمین مادری شان نشوند. امروز فقط تعداد کمی از مردمـ این روستا در این محل زندگی می کنند و اکثریت ساکنان به روستاهای بزرگ تر و با امکانات بیشتر نقل مکان کرده اند.

 

 

ما با مطب در ارتباط هستیمـ. میتوانید با خیالی آسوده نوبت خود را بگیرید، از هر کجا و 24 ساعته با منشی 724
نشانی: کد پستی:
کلیه حقوق وب سایت محفوظ است. استفاده از سایت نیازمند تایید شرایط استفاده است.